Titanic - zajímavosti část 1.

12. listopadu 2008 v 17:21 |  Titanic - filmy
Další článek se vztahuje k zajimavostem z filmu Titanic. Rozdělila jsem vše na dva články pro kvantum textu, které by se vám najednou asi nechtělo číst.

  • Gloria Stuart (starší Rose DeWitt Bukaterová) musela každý den vydržet dvě hodiny maskování aby se z ní stala 101 let stará Rose Calvertová - žena, která tvrdí, že přežila katastrofu Titanicu. V době natáčení jí bylo 86 let.

  • V nejriskantnějších scénách filmu účinkovalo na sto kaskadérů. K natáčení bylo přizváno i dvanáct českých kaskadérů pražské agentury Filmka. Původně byli angažováni jen na měsíc, a to na nejnáročnější záběr, kdy se z rozlomené lodi z výšky 25 metrů muselo do vody "sesypat" na dvacet těl. Jeden z našich ostřílených hochů, Martin Hub, nám řekl: "Záběr, který ve filmu trvá jen pár minut, se natáčel čtrnáct dní. Skákalo se i šestkrát za sebou. Naše skoky musely vypadat maximálně přirozeně. Voda byla děsně studená, tak 16 stupňů, teplota vzduchu v noci dosáhla asi 6 stupňů. Neoprén byl nezbytný. Přesto jsme byli podchlazení. Pořád jsme museli být ve střehu, abychom někoho při skoku do vody nezranili anebo aby nám někdo neskočil na hlavu. Několik našich zahraničních kolegů si při téhle scéně zlomilo ruce a žebra. Při natáčení té scény se filmový štáb přesvědčil o kvalitách našeho týmu a požádal kaskadéry, aby ještě zůstali. Naši kluci strávili nakonec v Mexiku (Pozn. Evelyn: Ano tam se nátáčel celý film, taky zajímavé, že?) celkem šest měsíců. Další náš kaskadér, Pavel Cajzl vzpomíná: "Scéna na zaplaveném schodišti se zkoušela čtrnáct dní. Filmovalo se v největším ateliéru na světě. Zdálo se, že nemůže nastat žádná komplikace. Když se ale pak na nás začaly valit tuny vody, bylo najednou všechno jinak. Nikdo nepočítal s tím, že se pod tlakem vody utrhne hlavní schodiště a přimáčkne se ke stropu. Najednou jsme zjistili, že nemáme kudy uniknout z místnosti, kam se valila voda a rychle stoupala ke stropu. Naštěstí to nakonec dobře dopadlo. Ale při natáčení šlo v podstatě každý den o život." Naši kaskadéři si pochvalovali zázemí, které jim natáčecí štáb připravil. Každý z nich měl přiděleného záchranáře a potápěče, kteří jim v případě problémů měli pomoci. "Zvlášť drsné bylo opakování scén ve vodě v noci," vzpomínají kluci. Ale po dvou hodinách ve vodě byla vždycky pauza a my jsme se šli ohřát." Jeden z našich kaskadérů, Martin Hub, dostal dokonce mluvenou roli. Hrál českého pasažéra, který rve synka z náručí DiCapriovi, jenž ho chtěl zachránit, a zařve na něj přitom:"Idiote, dej sem to dítě!" (Pozn. Evelyn Tuhle scénu si pamatuju, ale nikdy by mě nenapadlo, že ji hrál český kaskadér.)
  • Studio chtělo do hlavní mužské role obsadit Matthew McConaugheyho, ale Cameron trval na DiCapriovi. Uvažovalo se i o Macaulay Culkinovi. (Pozn. Evelyn: Díky bohu, že vybrali Leonadrda.)

    Matthew McConaugheyh


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lena Lena | Web | 12. listopadu 2008 v 18:27 | Reagovat

Ty jo tak to jsou zajímavý věci... Chudáci ti kaskadéři, já bych se při tom natáčení asi zbláznila... Zlomený ruce a žebra... studená voda....brrrr.... Ta starší Rose, to je taky drsný, dvě hodiny v klidu sedět bych nikdy nevydžela:-D a ten kaskadér, tos řekla přesně, v životě by mě nenapadlo, že v Titaniku si zahrál Čech! No a Macaulay Culkin místo DiCapria? zbláznili se?!:-D Fakt zajímavej článek, aspoň někde se dozvím něco novýho:-)

2 Fleur Fleur | Web | 12. listopadu 2008 v 21:23 | Reagovat

český herec? ty jo !

tak to je opravdu zajímavé a tolik kaskadérů, a v ledové vodě ... doufam že za to alespoň dostávaj dobře zaplaceno

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama