Harry Potter a bolest z minulosti - 3

13. prosince 2008 v 8:58
Kapitola třetí

Knedlík, který nejde spolknout

Harry seděl jako přikovaný, nemohl se pohnou, nemohl promluvit. V hlavě měl naprostý zmatek, vůbec to nechápal. Nevěděl jak by se v takové situaci měl zachovat, nejprve si myslel, že je to docela dobrý vtip, ale kdýž viděl ty ustarané tváře učitelů pochopil, že by s takouvou věcí nežertovali. Dívali se na něj soucitným, a očekávajícím pohledem, profesorce McGonagallové se chvěly vždy semknuté rty a Brumbál svěsil hlavu snad, aby mu dal načas. Dívenka měla lesklé oči, do ktérých nebylo přes husté vlasy moc dobře vidět, ale Harry se teď do nich znovu podíval , neuhla...
,,Harry, je to spíš tvoje nevlastní sestra, tvoje matka, když jsi ještě nebyl na světě tak..." protrhl Brumbál už tak napnuté ticho, podíval se Harrymu do tváře a kolem očí se mu najednou udělalo nesčetně vrásek.
,,Ale, vždyť..." vydal ze sebe Harry, divným hlasem a na víc se nezmohl, v krku jako by ho dusil knedlík, který nejde polknout.
,,Jestli chceš mohu, nebo spíš musím ti to vysvětlit." řekl Brumbál a podíval se na profesorku McGonagallovou. Ta pochopila a neslyšně odešla. Harry jí za to byl vděčný, nechtěl aby u toho byla, ať mu chtěl říct ředitel cokoliv. Chtěl tam být sám jen s Brumbálem, ale přece se to týkalo i jeho sestry. Když si to oslovení v duchu řekl, uvědomil si jak je to těžké, jakou tíhu to nese a vyslovit to nejde.
Brumbál obešel svůj stůl a usadil se na velkém křesle. Spojil konečky prstů a hluboce se zamyslel, jak začít. ,,Dneska, jak jsi byl Harry svědkem, za námi slečna Evelyn přišla." začal Brumbál tichým hlasem a pokračoval. ,,Asi si kladeš otázku, jak to dokázala dostat se do jednoho z nejtajnějších míst na světě, ale k tomu se dostaneme později." řekl, jako by mu četl myšlenky a Evelyn vedle něj začala nervozně třást nouhou.
,,Donesla mi dopis od jisté paní Coleové, ředitelky z jednoho mudlovsého sirotčince, který jsem jednou navštívil." Tady se podivně zastavil a podíval se kamsi do neznáma. ,,Měla tam poněkud podobný případ, dítě, jak ona sama popisuje s prazvláštním chováním. A mávl nad rozloženým dopisem dlouhými prsty, jako za účelem odehnat mouchu.
Harry a Evelyn bedlivě poslouchali Brumbálův moudrý, klidný hlas a čekali na vysvětlení zápletky.
Ředitel vstal a začal přecházet po místnosti.
Harry ani nevěděl proč to udělal, pohlédl na dívku po jeho levici. Myška, které si doteď nevšiml jí poslušně seděla na rameni. Ona se však celá třásla.
,,To si ani já nedokážu vysvětlit" , pokračoval Brumbál, jako když nahodí starý gramofon ,,jak to, že nemáme v seznamu kouzelníků slečnu Evelyn Evansovou?! Každé dítě z Britámie s kouzelnickou krví, hned, jak se narodí má u nás v naší škole zapsané místo. Každé...." opřel se rukama o stůl a těžce oddechoval, jako kdyby uběhl maraton. ,,Ale v našem seznamu Evelyn není a nebyla."
Harry už otvíral ústa, Brumbál jen zvedl ruku ,aby ho umčel: ,,Ani já nevím jak. Vraťme se tedy k dopisu od paní Coleové. Přečtu vám kousek."
..,Mé stáří už je vysoké, ale na ten den, kdy jste zde byl se pamatuji. Navštívil jste jednoho neobyčejného chlapce, s prazvláštním chováním, kterému se jiné děti výhýbaly obloukem. Nevím, zda je moje doměnka správná, ale myslela jsem si, že mě navštívíte znova. Evelyn sem byla přijata za zvláštních okolností a tak se vyvíjel i její život. Moc dětí se s ní tady nebaví říkají, že je divná a i já jsem postupně přicházela nato, že toto chování už jsem jednou viděla u zmiňovaného chlapce. Mé obavy jsou čím dál větší, rok od roku jsem se odhodlávala vám napsat... Nevím ani, kde bydlíte, jen si pamatuju ten podivný název Bradavice. Evelyn mě ujistila, že to místo najde, doufám, že najde i domov, čekám na vaši opdověď
PS: Dala jsem Ev deník od nějaké Lili Evansové, nedokázala jsem ho otevřít. Snad vám pomůže a odpoví na otázky. Paní Coleová'
,,Nejdříve jsem předpokládal, že slečna Evelyn nevykazuje kouzelnické schopnosti a doufám, že mi promine, myslel jsem si, že je jen problémové dítě, které se překvapivě dostalo do Bradavic.
Harry poslouchal, aby mu neuniklo ani slovíčko, čekal, že v příběhu zachytne malou skulinku, která potvrdí nemožné příbuzenství mezi ním a Evelyn.
,,Jenže poté mi předvedla ukázkové kouzlo neverbální vytvoření ohně a po pár stránkách deníku tvé matky Harry, jsem si uvědomil souvislost." řekl profesor ztěžka a podíval se na něj oním pronikavým pohledem, jako už několikrát.
Harry se odvážil vyslovit svou pochybnost co ho tížila nahlas ,,Jak? Vždyť by si toho musel někdo všimnout, že je těhotná a nechcete mi snad říct, že podvedla tátu?" bylo to neuvěřitelně těžké o tom mluvit a ještě před svou nevlastní sestrou, kterou znal pár minut.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lena Lena | Web | 13. prosince 2008 v 13:31 | Reagovat

Ty jo, Ev, opět klobouk dolů (škoda že žádný nemám). Typické rysy Brumbála, jako spojení konečků prstů a pronikavý pohled, typický takt profesorky McGonagallové, k tomu tvoje vlastní zápletka, která zaujme... Ještě by byl gól, kdyby Evelyn byla dcera Sevaruse:-D

2 Evelyn E. E. Evelyn E. E. | E-mail | Web | 13. prosince 2008 v 13:59 | Reagovat

:D Jo to už mi navhovala Mou (teď má novou přezdívku), ale musím tě zklamat, Severus to není. Jinak moc děkuju: :c)

3 Ginny Weasley Ginny Weasley | E-mail | Web | 17. ledna 2009 v 11:51 | Reagovat

Úžasný. Nemám slov jenom otázky na jazyku, které už Harry vyslovil

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama